Taekwondo

Asfa’ da Teakwondo Kursları

 

Taekwondo çıplak el ve ayakla yapılan, Kore kökenli bir uzakdoğu savunma sanatı ve sporudur. Yaklaşık 600’lü yıllarda ortaya çıkan ve birbirinden ayrı iki sistem olan “Ayak Sistemi” ile “Yumruk Metodu” zamanla bir araya getirilerek Taekwondo ortaya çıkmıştır. Taekwondo kelimesi, Korece Tae, Kwon ve Do kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur. Tae, “tekme” veya “ayakla yapılan vuruş”; kwon, “yumruk” veya “elle yapılan vuruş”; do, “iyilik, doğruluk, fazilete giden yol” anlamına gelmektedir. Taekwondo’nun kelime anlamı; “el ve ayak yolu”dur.

 

Kulübümüzde Teakwondo eğitimleri verilmektedir. 1. Sınıf ve 8. Sınıf öğrencilerimize yönelik olarak yaptığımız kurslarda; Erkek ve kız gruplarımız vardır. Erkek Antrenörlerimiz sadece erkek seanslarına bayan antrenörlerimiz de kız seanslarında görev yapmaktadır.

 

Kulübümüz Spor Merkezinde yapılan antremanlarımız, Salı, Cumartesi ve Pazar günleri yapılmaktadır. Çalışmalarımız Milli Takım Antrenörlerinden  Mehmet Ayaz ve Murat Gayret hocalarımız nezaretinde yapılmaktadır. Teakwondo Aylık Ücreti : 60,00 TL’ dir. Ücret peşin olarak alınacaktır.

 

Antreman Günleri                    1. Seans             2. Seans      
Salı 17:00-18:30 19:00-20:30
Cumartesi – Pazar 11:00-12:30 13:00-14:30

 

Antremanlarımızdan Görüntüler

 

 

Antremanlarımızdan Kareler