İzcilik Nedir?

İzcilik Faaliyetlerimiz                                                   Asfa’ da Beden Sağlığı

 

Kulübümüzde İzcilik; 2. Sınıftan başlayarak 12. Sınıfa kadar olan tüm öğrencilerimizle yapılmaktadır. Aşamaları 7-11 Yaş : Öbekler, 11-15 Yaş İzci ve 15-18 Yaş Ergin İzcilerimizdir.
İzci Kamplarımız; İzcilik haftalık izci ünite çalışmalarının uygulamalı olarak yapıldığı yerdir. Bunlar Açık alan ve kapalı alan olarak sınıflayabiliriz. Tesisli alanlarda yaptığımız kamplara da Tesisli Kamplar denir. Kış kamplarında İzcilik Federasyonunun tesislerini kullanarak yapmaktayız. Bolu Aladağlar’ da bulunan bu tesiste izcilerimiz barakalarda uyku tulumlarında gecelemekte, kamplarda kamp kurallarına ve TİF talimatlarına uygun faaliyetler yürütülmektedir.
Planlanan Kamplarımız
Kamp Adı Başlangıç Tarihi Kampın Yeri     Durumu Kayıt    
Erkek Kış Kampı 27-31 Aralık 2013 Bolu Aladağlar    Gerçekleştirildi
Kız Kış Kampı 08-10 Mart  2014 Bolu Aladağlar    Gerçekleştirildi  
Çanakkale M.Bilinç Kampı 22-26 Nisan 2014 Çanakkale  Online Kayıt İçin
Erkek Yaz Kampı 17-20 Mayıs 2014 Safranbolu Online Kayıt İçin
Kız Yaz Kampı 17-20 Mayıs 2014 Safranbolu  Online Kayıt İçin
2013 Kış Kız İzci Kampımızdan Kareler 
Haftalık Ünite Çalışmalarımız
Kapalı alan faaliyetleri okulumuzda haftalık olarak yapılmaktadır. İlkokul (Öbekler-Yavrukurtlar), Ortaokul (Oymaklar-İzciler) ve Lise (Ocak-Ergin İzciler) eğitim müfredatları ayrı ayrı olarak Türkiye İzcilik Federasyonu talimatları ve yönetmeliklerine uygun olarak yapılmaktadır. Haftalık yapılan çalışmalarımız izci liderlerimizle ÜCRETSİZ olarak verilmektedir. Açık alan faaliyetleri Kulüp Kampları, Mahalli Kamplar, Milli Kamplardır. Bu kamplarda yol ve yemek masrafları izcilerimize aittir.
Haftalık Ünite Çalışmalarımızdan Kareler