İzcilerimiz Yaz İzci Kampını Tamamladı.

Asfa İzcilik Kulübü yaz Kampını bu yıl Yalova’nın ilçelerinden Altınova’nın Bayraktepe Kent Ormanı’nda gerçekleştirdi. Kampa katılan izcilerimiz, ailelerinden uzak çadırda kalma tecrübesi yaşarken aynı zamanda da doğal güzelliklerin tadına vardılar. Yalova’da öncelikle kardeş okullarımızdan Yalova Koleji ziyaret edildi.
Ardından Kamp alanına ulaşan izcilerimiz öncelikle liderleriyle çadırlarını kurdular, eşyaların taşıdılar. Ardından açılış töreninden sonra Obalarını oluşturan izcilerimiz keşif yürüyüşü yaparak çevreyi tanıdılar. Ardından kamp ateşi için hazırlıklar yapıldı. Akşam namazının edasından sonra kamp ateşi yakılarak program yapıldı. Sonrasında belirlenen gece nöbetçileri sırayla nöbetleri tuttular.
Sabah namazı ve kahvaltıdan sonra çadır teftişi yapıldı. Ardından doğa yürüyüşüne çıkan izcilerimiz kamp ateşi için odun topladılar. Öğle yemeği ve namazı ardından Atıcılık istasyonunda havalı tüfek ile hedefteki balonları vurmak için yarıştılar. İzcilik oyunlarıyla eğlenceli vakit geçirildi. Piknik için kent ormanına gelen Karamürsel Ortaokulu öğrencileriyle ve öğretmenleriyle tanışma yapıldı. İzcilik hakkında bilgiler verildi. İzcilik kampı için iletişim bilgileri alındı. Ardından akşam yemeği mangal yapılarak kamp ateşi programı yapıldı. Cumartesi sabah kahvaltının ardından kapanış töreni yapıldı. Törende kampın birinci obası ve izcilerine ödülleri verildi. Çadırlar toplanıldı. Fotoğraflar çekildi. Yalova’da Termal Kaplıcaları gezisinden sonra Yürüyen Köşk de gezildi. Ardından Ankara’ya dönüş için yola çıkıldı.
14 Mayıs Anneler Günü için izcilerimiz Liderleriyle planladıkları Gül demeti alarak kavuştukları değerli annelerimize verdiler.
Kampımızda koordine eden Kulübümüz Liderlerinden Kulüp Önderi Rahmi DURMUŞ’a, Mehmet DURAN’a, bizlere destek veren okul yönetimimize, Yalova Koleji Yöneticisi Ali ÇANKAYA ve öğretmenlerine, servis şoförümüz Hamdi beye, çocuklarını bizlere emanet eden ve dualarını esirgemeyen değerli velilerimize Teşekkür ediyoruz.