Doğa Yürüyüşümüzü Öğrenci ve Velilerimizin Katılımıyla Gerçekleştirdik

Okulumuz Ankara Asfa Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübünün,  planlamış olduğu, Sonbahar Doğa Yürüyüşü  23 Ekim 2016  tarihinde Çamlıdere Aluç Dağı’nda yapıldı. Yürüyüşümüze Asfa Ailesi olarak idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, izcilerimiz, izci gönüllüsü ve velilerimizden oluşan 80 kişi katıldı. Saat 09:00’ da Asfa Ferda Kolejinden hareket eden kafilemiz yolculuk esnasında tanışma, şiir, fıkra, ilahi ve bilmeceler etkinliği yaptı.

Yürüyüş alanına varıldıktan sonra yapılan hazırlığın ardından orman içi yürüyüşe başlandı. Ormanın sessiz, patika yollarından tek sıra halinde zaman zaman zorlu parkurlardan geçildi. Yol boyunca karşılaşılan Aluç meyvesinin tadına bakıldı. Çam ağaçlarının arasında tefekkür için mola verildi. Asfa Ankara Ferda Koleji İlköğretim Müdürümüz Şükrü KANIBOL’ un tefekkür sohbeti dinlenildikten sonra yürüyüşe devam edildi ve yürüyüş güzergahında bulunan “Geyiklere Tuz Yediren Cibilli Dede” kabri ziyaret edildi. Toplam 2 saatlik bir yürüyüşün ardından yürüyüş tamamlandı.

Katılımcılara öğle yemeği ikramından sonra öğle namazı kılındı. Ardından eğlenceli bisiklet binme  etkinliği, matrak ve izcilik oyunları oynandı. Dönüş yolunda ise yürüyüşle ilgili değerlendirmeler alındı.

Yürüyüşe katılanlar ile bir sonraki doğa yürüyüşünde buluşmak üzere vedalaşıldı.

Tüm katılımcılarımıza Teşekkür ediyoruz.