Bilek Güreşi

Bilek Güreşi Hakkında Temel Bilgiler

Beraberliği olmayan tek spor diyebiliriz. Bilek güreşi kısaca tanımlayacak olursak:

2 rakibin bilek güreşi masası denilen masanın üzerinde belli bir zaman süresi olamadan ve faul yapmadan (engellilerde oturarak,sağlamlarda ayakta) hakem gözetiminde rakibin elinin dış yüzeyini bilek güreşi masasının üst yanlarında bulunan pete değdirmek veya pet seviyesine indirmek suretiyle rakibi yıkmasıdır.

Bilek güreşi maçları kilo usulüne göre hem sağ kol hem de sol kol olmak üzere iki kolla da yapılır. Tabi burada tercih tamamen sporcunun kendisine aittir. İsterse sağ kol isterse de sol kolla yarışmaya katılır. Bilek güreşi sporu hayatın her döneminde yapılabilecek ender sporlardan biridir. Günümüzde Grand Master’ larda yarışan ülkemiz sporcuları vardır.

Bilek Güreşi Branşımız; Beden Sağlığı olarak düşünen Okulumuzda 9.  ile 12. Sınıf öğrencilerimize bireysel spor yapma imkanı sağlar. Öğrencilerimizin milli sporcu olabilme imkanı vardır.

Çalışmalarımız Özel donanımlı Spor Merkezimizde Pazartesi – Çarşamba – Cuma günleri 17:00 – 19:00 saatleri arasında kulübümüz antrenörleri eşliğinde ÜCRETSİZ olarak yapılmaktadır. Kayıtlar Kulüp Merkezimizde çalışma saatlerinde alınmaktadır.

Bilek Güreşi Organizasyonlarımızdan Görüntüler