Allahuekber Şehitlerini Anma Milli Bilinç Kampına Gidiyoruz

Erzurum’un Şenkaya ilçesine Bağlı Bardız köyünde Sarıkamış harekatında şehit olan 90 bin askeri anmak için bu yıl 8. Allahuekber Şehitlerini Anma Milli Bilinç Kampı’ na Ergin İzcilerimizle Bir ekip olarak katılacağız.

 

Erzurum’un Şenkaya ilçesine Bağlı Bardız köyünde Sarıkamış harekatında şehit olan 90 bin askeri anmak için bu yıl ‘8. Allahuekber Şehitlerini Anma Milli Bilinç Kampı’ na İzci Liderlerimiz ve Ergin izcilerimizle katılıp ŞEHİT dedelerimizi anmaya, anlamaya gideceğiz.

 

Programda, Erzurum Şehitliklerimizi ziyaret edeceğiz. Ardından Şenkaya İlçesine geçip BARDIZ köyüne geleceğiz. 57. Alay yürüyüşünün başlangıç noktası olan Bardız’ dan Kaynakyayla’ ya Tam teçhizatlı yürüyüşe katılacak olan izcilerimiz geceyi İzci Evinde, donanımlı izci liderlerimiz Çadırda geçirecektir. Şehitliklere yapılacak ziyaretlerin ardından, Allahuekber Şehitleri temalı kamp ateşinin yapılacaktır. Ertesi gün izcilerimiz Bardız köyüne geçerek kampı tamamlayacaklardır.

 

Kampa katılım Şartı ; Liderler için Ekip çalıştırmak. Ergin İzcilerimiz için (15-18 Yaş) 4 geceli bir kulüp kampına katılmış olmak.